رنگ رویه پلی یورتان

رنگ رویه پلی یورتان

رنگ پلی اورتان
کد محصول: ۳۱۵۲

این محصول بر پایه رزین اکریلیک و هاردنر ایزوسیانات به منظور لایه نهایی طراحی گردیده است. مقاومت های مناسب شیمیایی و مکانیکی در شرایط جوی و زیر نور خورشید UV از امتیازات این رنگ است.
رنگ رویه پلی یورتان دارای ثبات رنگی و حفظ براقیت بوده که همین امتیاز موجبات بهره بری از آن به عنان رنگ نهایی بر روی لایه های میانی اپوکسی را فراهم نموده است. از دیگر خصایص این رنگ، می توان به چسبندگی عالی روی سطوح غیر آهنی همچون مسی، گالوانیزه و آلومینیوم اشاره نمود.تینر

تعداد اجزا : دو جزئی
براقیت : براق
دانسیته : gr/cm3 : 05/0 ± 2/1
فام : بدون محدودیت در فام
نسبت اختلاط اجزا A/B  (وزنی) :  1/5
مکانیزم خشک شدن : واکنش شیمیایی بین اجزا و تبخیر حلال
درصد جامد حجمی : ۲ ± 46
ضخامت پیشنهادی فیلم خشک : ۶۰-۴۰ میکرون
پوشش تئوری m2/Lit : 6/7

 

خشک شدن کامل : ۷ روز
خشک شدن عمقی : ۶ ساعت
خشک شدن سطحی : ۳ ساعت
دمای سطح : ۲۵ درجه سانتیگراد
نوع تینر : ۳۱۰-T
دوره انبار داری : ۱۵ ماه
زمان ژل شدن : ۵ ساعت
نقطه اشتعال : ۳۰ درجه سانتیگراد

 

 

آماده سازی سطح :
سطح مورد نظر باید از هرگونه آلودگی عاری گردد که به همین منظور می توان از روشهایی همچون اعمال فشار باد، شستشو با شوینده ها بهره برد.
در صورتیکه سطح مورد نظر دارای رنگ قدیمی باشد بهتر است از روش هایی همچون برس سیمی، مینی بلاست، سنباده زنی جهت ایجاد زبری مناسب و چسبندگی بیشتر رنگ بهره برد.

شرایط محیط رنگ آمیزی :
بهترین درجه حرارت محیط و سطح کار حین رنگ آمیزی بین ۴۰-۱۰ درجه سانتیگراد می باشد برای حصول کیفیت مناسب، توصیه می گردد رنگ آمیزی حتی الامکان در محیط های سرپوشیده انجام شود. دمای محیط هنگام رنگ آمیزی بایستی حداقل ۳ درجه سانتیگراد بالاتر از نقطه شبنم محیط باشد تا از تشکیل قطرات آب روی سطح جلوگیری شود.

روش اعمال رنگ :
هر دو جزء A و B بخوبی میکس شده و با توجه به نسبت تعیین شده با هم اختلاط و به آن تینر افزوده تا به ویسکوزیته پاشش برسد. در حین اعمال، رنگ داخل مخزن مکرراً میکس و با تنظیم مناسب فاصله نازل با سطح، پاشش انجام شود. با در نظر گرفتن حرکت و سرعت باد در حین اعمال، رعایت فاصله زمانی متناسب مابین اجرای لایه های آستری، میانی و رویه و همچنین رعایت Pot life اعلام شده و عدم استفاده مخلوط رنگ بعد از این زمان ضروریست.

تجهیزات رنگ آمیزی :
-    اسپری بدون هوا (Air Less) با قطر نازل ۰٫۰۱۳-۰٫۰۱۵ inch
-    اسپری هوا (conventional) با قطر نازل mm 2-5/1 و فشار ۵-۳ اتمسفر
-    قلم مو و غلطک

نکات ایمنی :
-    توصیه می گردد از استنشاق مداوم بخارات حلال این رنگ در فضاهای بسته خودداری نموده و حتی الامکان از لوازم ایمنی مناسب استفاده و در صورت تماس با پوست و چشم با آب زیاد شستشو گردد.
-    این رنگ اشتعال زا بوده و بایستی از حرارت، جرقه و شعله دورنگه داشته شود.